
FILTR ANTYSMOGOWY PYŁ PM2.5 PM10 HEPA MASKA 10 szt
Opis
ZESTAW 10 FILTRÓW ANTYSMOGOWYCH
ZESTAW ZAWIERA 10 SZTUK
WYKONANE Z WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW
FILTRY SĄ W STANIE ZATRZYMAĆ NAWET 99,97% ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA
BARDZO POŻĄDANE Z POWODU NASILAJĄCEGO SIĘ SMOGU
Cechy filtrów oferowanych na tej aukcji:
· Nowy 6-cio warstwowy filtr (zestaw 10szt).
· skuteczna ochrona (powyżej 99,7% skuteczności filtracji) przeciw zanieczyszczeniom powietrza (smog), pyłom PM 2,5, PM 10, spalinom samochodowym, wirusom, pyłkom alergicznym, sierści zwierząt itd.
· bardzo dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu nie utrudnia oddychania (można w nim uprawiać sport)
· Pasuje do oferowanych przez nas na innych aukcjach masek.
· Filtr ma dwa otwory na zawory wentylacyjne.
HEPA (High Efficiency Particulate Air) - Filtr został wymyślony przez NASA, a jego celem była ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym. Dzisiejsze filtry HEPA są w stanie zatrzymać nawet 99.97% zanieczyszczeń (nr 13), które znajdują się w powietrzu. Tylko Filtry klasy HEPA są w stanie skutecznie zatrzymać smog miejski (czyli najbardziej szkodliwe dla człowieka cząsteczki PM2.5, PM10).
Z powodu dużego nasilenia się smogu można zaobserwować że niektórzy próbują sprzedać maseczki chirurgiczne lub monterskie, które kompletnie nie radzą sobie z filtrowaniem smogu miejskiego jako maseczki antysmogowe.
Takie maseczki mają skuteczność od 0-50% przy filtrowaniu pyłu PM2.5 i PM10.
Dużo gorzej przylegają do twarzy i przez to w ogóle nie działają, bo do płuc dostaje się nieprzefiltrowane powietrze przez szczeliny miedzy maską a twarzą.
Dowiedz się więcej na temat SMOGU!
Pył zawieszony to mieszanina drobnych cząstek o różnych rozmiarach i o różnym składzie chemicznym. Cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (PM10) mogą wnikać do płuc, co powoduje poważne problemy zdrowotne, w szczególności u osób starszych oraz dzieci.
Skład chemiczny cząstki: na powierzchni pyłów przenoszone są toksyczne związki chemiczne niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, takie jak: metale ciężkie (arsen, nikiel, kadm, ołów) oraz WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, w tym benzo(a)piren).
Cząsteczki węglowodorów aromatycznych takich jak benzen, czy benzopiren są płaskie. Mają więc możliwość wślizgiwania się między nukleotydy DNA, co nadaje im właściwości rakotwórcze.